Władze Izby


Janusz Piechociński - Prezes Izby 

Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015

 

Janusz Piechociński, pełnił funkcję Wicepremiera i Ministra Gospodarki w latach 2012 – 2015. Podczas swojej kadencji uczestniczył w spotkaniach na najwyższym szczeblu z przedstawicielami ponad 120 państw, aktywnie promując polską gospodarkę i jej produkty, a także zachęcając do inwestycji w Polsce. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji. Zorganizował i przewodniczył licznym misjom biznesowym, których celem było zacieśnianie kontaktów gospodarczych między Polską a jej partnerami biznesowymi. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Izby Handlowo – Przemysłowej Polska Azja oraz Piechociński Consulting, gdzie doradza zarządom spółek giełdowych w Polsce oraz zagranicznym funduszom inwestycyjnym.

fot. Ministerstwo Gospodarki

Kontakt: info@polandasia.com

 

W trakcie pełnienia funkcji Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusz Piechociński uczestniczył w licznych spotkaniach promujących polską gospodarkę.

 

Szczyt Globalny Vibrant Gujarat 2015 - The Global Business Hub 7th Global Summit i towarzyszące mu Polsko-Indyjskie Forum Biznesu. Na zdjęciu: Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych J. Kerry, Premier Indii N. Modi, Premier Bhutanu T. Tobgay, Wicepremier J. Piechociński oraz Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon. W wydarzeniu wzięło udział ponad 10 tys. przedstawicieli biznesu i administracji rządowej z ponad 100 krajów, a krajami partnerskimi były Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Holandia, RPA i Singapur.

źródło: deccanchronicle.com

Wizyta Prezydenta RP oraz Misja Gospodarcza Wicepremiera J. Piechocińskiego do Mongolii i Korei Płd. Udział w Szczycie gospodarczym oraz spotkanie z Prezydentem Korei Płd. panią Park Geun-hye oraz z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Forum Biznesowe Polska-Tajlandia. W spotkaniu wzięła udział premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatra oraz wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Spotkanie z Ministrem Gospodarki Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich Sultanem Bin Saeeda Al Mansouri w ramach misji gospodarczej do Dubaju   i Abu Dhabi.

źródło: Paweł Supernak / PAP

Spotkanie z Premierem Japonii Panem Shinzō Abe w ramach misji gospodarczej do Japonii.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

RADA IZBY

 

Hoang Xuan Khang, Przewodniczący sekcji ASEAN,


Pełnomocnik Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dialogu gospodarczego pomiędzy przedsiębiorcami z Wietnamu i Polski. Wspiera swoją wiedzą firmy planujące inwestycje i handel zarówno w Polsce/Unii Europejskiej jak i w Wietnamie/państwach ASEAN. Posiada bogate doświadczenie doradcze w obszarze strategiczno – finansowym. Pracował m.in. dla Deloitte, Bain & Company oraz Goldman Sachs. Absolwent University College of London oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  Wojciech Klepacki, reprezentuje firmę Pronar Narew, jednego z największych graczy specjalizujących się w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych. Odpowiada za handel międzynarodowy – posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu firmy na rynkach wschodnich.
  Wojciech Burdecki, posiada bogate doświadczenie związane z inwestycjami na terenie krajów WNP. Aktualnie zajmuje się inwestycjami na terenie Kazachstanu, specjalizuje się w branży budowlanej.

 

 

SEKCJA CHINY

 

Felix Qi Wang, Przewodniczący Sekcji Chiny,


Pan Felix Qi Wang jest Wicedyrektorem Generalnym GD Poland, największego w Europie Środkowo – Wschodniej Centrum Chińskiego, z którym związany jest od 1999 r. Ukończył wydział nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i posiada bogatą wiedzę dotyczącą handlu i rozwoju biznesu zarówno w Polsce, jak i w Chinach.

Kontakt: info@polandasia.com

 

Song Gao, Wiceprzewodniczący Sekcji Chiny,


Posiada 20-letnie doświadczenie w dystrybucji azjatyckich produktów w UE. Prezes M.B.B. Logistics oraz MW Logistics. Lider innowacyjności w sektorze centrów dystrybucyjnych. Zbudował znakomity zespół managerów otwartych na współpracę, liderów polskiej logistyki. 

Kontakt: info@polandasia.com

   

Han Baohua, Wiceprzewodniczący Sekcji Chiny,


Prezes GD POLAND, Prezes Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej. Od 30 lat w biznesie europejskim oraz od 25 lat z sukcesami w biznesie w Polsce.  

Kontakt: info@polandasia.com

 

 

SEKCJA GAMING, ESPORT & INTERACTIVE MEDIA

 

Tomasz Janowicz, Przewodniczący Sekcji Gaming, Esport & Interactive Media,

Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu, operacjach biznesowych i rozwoju. Ma udokumentowane osiągnięcia w zwiększaniu rentowności organizacji i przekraczaniu celów sprzedażowych. Stworzył wiele działów sprzedaży, specjalizuje się w planowaniu strategicznym i wdrażaniu strategii firm, zarządzaniu operacyjnym i ocenie wydajności, budowanie relacji B2B, B2C, wsparcia i wdrażania nowych Startupów Biznesowych

Kontakt : info@polandasia.com

Artur Michalski, Wiceprzewodniczący Sekcji Gaming, Esport & Interactive Media,

Adwokat. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Realizuje projekty związane z obsługą transakcji w obszarach m.in.: gier, e-sportu oraz interactive media. Wspiera krajowych i międzynarodowych producentów i wydawców gier, ze świadomością zawiłości branży i międzynarodowym doświadczeniem w obszarze. Doradza przedsiębiorcom szczególnie w zakresie wypełniania wymogów określonych w krajowych i unijnych regulacjach.

Kontakt : info@polandasia.com

 

SEKCJA INDONEZJA

 

Monika Barzyc-Denisiewicz, Przewodnicząca Sekcji Indonezja,

Monika Barzyc-Denisiewicz- Ekspert ds. rynku indonezyjskiego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje zainteresowania badawcze skupia na krajach ASEAN.  Od wielu lat związana profesjonalnie z Ambasadą Republiki Indonezji w Warszawie gdzie zdobywała doświadczenie w sekcjach Konsularnej i Promocji Turystyki, a obecnie, w Sekcji Ekonomicznej, Handlu i Inwestycji odpowiada za kontakty gospodarcze i biznesowe pomiędzy Polską a Indonezją na szczeblu rządowym i pomiędzy podmiotami prywatnymi.  Zajmuje się min.:
wyszukiwaniem informacji o rynku, kojarzeniem partnerów biznesowych, organizacją misji gospodarczych i handlowych oraz konferencji, a także tłumaczeniami z języka indonezyjskiego dla delegacji oficjalnych i biznesowych.
Zainteresowania:  dyplomacja publiczna i język indonezyjski w praktyce a także dalekie podróże.


Kontakt: info@polandasia.com

 

 

 

SEKCJA JAPONIA

 

Eliza Klonowska-Siwak, Przewodnicząca Sekcji Japonia,

Eliza Klonowska-Siwak, Przewodnicząca Sekcji Japonia – związana zawodowo z Japonią od 2002 roku. Dwukrotna stypendystka rządu Japonii, w tym na Uniwersytecie Tokijskim. Dyplomata - wieloletni Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio oraz Dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio.

Organizator bilateralnych imprez gospodarczych i biznesowych na szczeblu rządowym: seminariów, konferencji, forów gospodarczych, a także największej imprezy promocyjnej w Tokio „Festiwalu Polskiego w Roppongi Hills”.  Organizator stoisk narodowych na imprezach targowych w Japonii oraz misji gospodarczych, szkoleń z zakresu japońskiej kultury biznesu, itp. wydarzeń na styku Polska-Japonia. Panelista EKG w Katowicach oraz PAIH EXPO.

Obecnie, w ramach firmy Nippoland, prowadzi samodzielnie projekty polsko-japońskie z zakresu energetyki, infrastruktury, w tym kolejowej, a także sektora motoryzacyjnego, farmaceutycznego, IT, gier komputerowych, kosmetycznego, spożywczego.


Kontakt: info@polandasia.com

 

 

SEKCJA KAPITAŁ LUDZKI

 

Wiesław Jamiński, Przewodniczący Sekcji Kapitał Ludzki,

Mgr inż. Wiesław Jamiński absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach ukończył studia na Wydziale Mechaniczny-Technologiczny o specjalności technologia maszyn. Ponadto, ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim - Wydział Pedagogiki i Psychologii o kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej Wydział Organizacji i Zarządzania w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

            Od 11 lat współkieruje i współzarządza zespołem ludzkim zatrudnionym w agencji pracy tymczasowej spółce akcyjnej Eurokadra S.A. z siedzibą w Zabrzu. Grupa Eurokadra obejmuje profesjonalne, wyspecjalizowane Agencje Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego. Funkcjonuje na rynku od ponad 11 lat i osiąga sukcesy w sektorze usług wspomagających procesy zatrudnienia oraz transgranicznego przepływu pracowników, którzy uzupełniają luki w zatrudnieniu u partnerów Eurokadry.

Kontakt : info@polandasia.com

 

SEKCJA KONIE ARABSKIE

 

Gerald Kurtz, Przewodniczący Sekcji Konie Arabskie,

Pan Gerald Kurtz posiada 25 lat doświadczenia zawodowego w hodowli koni, zarządzaniu końmi oraz doradztwie jeździeckim. Od ponad 20 lat aktywny w zawodach jeździeckich, zdobywając tytuły światowe i europejskie. Sędzia koni arabskich na całym świecie oraz konsultant i trener koni od ponad 25 lat na najwyższym poziomie sportu.

 

Kontakt : info@polandasia.com

 

 

SEKCJA KOREA

 

Young Kwan Kwon, Przewodniczący Sekcji Korea,


Prezes firmy Ambipol Sp. z o.o. działającej na rynku prawie 20 lat. Spółka prowadzi działalność handlową, konsultingową, eksport i import. Działa również jako agent turystyczny. Pan Kwon mieszka w Polce od 1990 roku. Ukończył polonistykę na uniwersytecie  w Korei oraz kontynuował naukę języka polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2011 – 2016 Prezes Stowarzyszenia Koreańczyków w Polsce. Pan Kwon aktywnie działa na rzecz współpracy między Polską a Koreą. Szczególnie w takich dziedzinach jak energetyka, przemysł maszynowy, stoczniowy, farmaceutyka, rolnictwo, odnawialne źródła energii oraz inne. Jako reprezentant  jednostek samorządowych takich jak  Teren Ekonomiczny Kwangyang , Gyeong Sangbuk-do oraz innym licznym kontaktom z przedsiębiorstwami  na rynkach azjatyckich, pomaga skutecznie poszerzać współprace między obu krajami.

Kontakt: info@polandasia.com

 

 

SEKCJA KRAJE ARABSKIE

 

Hazem Yacoub, Przewodniczący Sekcji Kraje Arabskie,


Prowadzi działalność prawniczą w swojej kancelarii "Warsaw Legal Kancelaria Prawno-Gospodarcza" w Warszawie, zajmującą się głównie sprawami gospodarczymi oraz marketingiem gospodarczym polskich towarów i usług w krajach arabskich. Działa na rzecz inwestorów z krajów arabskich w Polsce, pośredniczy we współpracy gospodarczej między krajami szeroko rozumianego Bliskiego Wschodu a Polską. Znajomość bliskowschodniej mentalności i realiów, znajomość języka arabskiego i polskiego sprawiają, że jest doskonałym łącznikiem miedzy rynkiem polskim a rynkami arabskimi. Polski prawnik, przyjechał z Jordanii w 1986 roku, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i doktorant tego wydziału w późniejszych latach.

Kontakt: info@polandasia.com

 

 

SEKCJA TRANSPORT-SPEDYCJA-LOGISTYKA

 

Jarosław Edward Maćko Przewodniczący Sekcji Transport-Spedycja-Logistyka,

Pasjonat branży TSL z która przygodę rozpoczął w 2006 Roku jako przedstawiciel handlowy we francuskiej korporacji. Na drodze swojej kariery piastował stanowiska kierownicze, dyrektorskie oraz zarządcze zarówno u zachodnich operatorów logistycznych jak i w rodzimej firmie spedycyjnej wraz z agencją celną. Jego bogate doświadczenie dotyczące praktycznie każdego ogniwa łańcucha dostaw potwierdza Unijny Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy. Obecnie współwłaściciel i Prezes Zarządu Polish Forwarding Company Sp. z o.o.,– firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie Transportu, Spedycji i Logistyki - członka Izby Polska-Azja, którą rozwija razem z niżej wymienionym przyjacielem Bartoszem. www.pfc24.pl 

Kontakt: j.macko@polandasia.com

Bartosz Filip Samulak, Wiceprzewodniczący Sekcji Transport-Spedycja-Logistyka,

Reprezentuje firmę Polish Forwarding Company Sp. z o.o., jedną z najszybciej rozwijających się firm spedycyjnych na polskim rynku. Swoją drogę kariery rozpoczął w 2001, gdzie zrobił pierwszy krok w kierunku dogłębnego poznania branży logistycznej i handlowej. Jako współwłaściciel i Vice-Prezes, wraz ze swoim przyjacielem i partnerem biznesowym, przewodniczy Sekcji Transportu. W operacjach logistycznych realizacja niemożliwego zajmuje mu zwyczajnie chwilę czasu, na cuda każe chwilę czekać, lecz jak się za coś zabiera to łatwo nie opuści – nie zostawi drugiego człowieka samemu sobie. Jego życiową maksymą jest motto >> Razem osiągniemy więcej<< www.pfc24.pl 

Kontakt: b.samulak@polandasia.com

 

SEKCJA UBEZPIECZENIA

 

Zbigniew Lasota, Przewodniczący Sekcji Ubezpieczenia,

Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Absolwent ekonometrii na Wydziale Finansów i Statystyki SGPiS (obecnie: SGH) w Warszawie. Posiada także tytuł MBA – Master of Business Administration, European University, Montreux (Szwajcaria). Wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i rynku kapitałowego oraz kontroli wewnętrznej zdobył pracując w grupie Banku Pekao SA, gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze przy obsłudze funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, będąc m.in. wicedyrektorem departamentu powierniczego, dyrektorem operacyjnym w Przymierze Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA i przez ponad 8 lat prezesem zarządu Pekao Financial Services Sp. z o.o. Następnie był dyrektorem ds. kontroli wewnętrznej i nadzoru właścicielskiego w spółkach giełdowych Petrolinvest SA i biurze maklerskim IDM SA. Posiada również doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie przez wiele lat był wiceprezesem zarządu wydawnictwa Warsaw Investors Group-Press Sp. z o.o. i prowadził konsulting finansowy.

Kontakt : info@polandasia.com

 

 

SEKCJA UNIA CELNA, KRAJE AZJI CENTRALNEJ I KAUKAZU

Czesław Skarżyński, Przewodniczący SEKCJA UNIA CELNA, KRAJE AZJI CENTRALNEJ I KAUKAZU

Prezes Zarządu Fundacji Polonia Union, której misją są działania na rzecz Polonii i Polaków rozsianych po świecie oraz osób pochodzenia polskiego i repatriantów po powrocie do Ojczyzny; obrona praw polskiej mniejszości narodowej pozą granicami kraju; wsparcie dzieci rodzin osób pochodzenia polskiego a także dzieci rodzin, które schronienie w Polsce odnalazły wskutek prześladowań w krajach dotychczasowego zamieszkania; podejmowanie działań na rzecz ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, rozwoju demokracji; działalność edukacyjno-kulturalna, promocja kultury i sztuki; inicjowanie i popieranie współpracy gospodarczej, wymiany handlowej, handlu zagranicznego, przedsiębiorczości, tworzenia miejsc pracy oraz warunków dla rozwoju działalności inwestycyjnej; dyplomacja społeczna, budowanie i rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków między społeczeństwami Polski i innych państw, a także wzajemnego porozumienia oraz zbliżenia pomiędzy współczesnymi Europejczykami. https://poloniaunion.wixsite.com/union/home

Kontakt : info@polandasia.com

Monika Jefimow, Wiceprzewodnicząca Sekcji Unia Celna,

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania. Menager, finansista. Pracuje w branży farmaceutycznej, zajmuje się finansami, a zwłaszcza zarządzaniem płynnością finansową. Współpracując z krajami rosyjskojęzycznymi, wprowadza produkty farmaceutyczne na tamtejsze rynki. Biegła znajomość języka rosyjskiego i angielskiego. Umiejętności analitycznego i logicznego oraz krytycznego myślenia pozwalają jej sobie radzić nawet z najbardziej trudnymi zagadnieniami. Jest otwarta na podejmowanie złożonych wyzwań w różnych dziedzinach.

Kontakt : info@polandasia.com

 

 

SEKCJA EDUKACJA

 

Stanisław Zygmunt, Przewodniczący Sekcji Edukacja

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Wieloletni urzędnik centralnej administracji rządowej. Obecnie Prorektor do spraw studenckich, kadr i jakości kształcenia Uczelni Łukaszewski w Warszawie. Współtwórca programu kształcenia na nowo otwartym kierunku Administracja studia I stopnia o profilu praktycznym oraz programów kształcenia na kierunkach studiów podyplomowych. Członek Komisji ds. Jakości Kształcenia oraz Rady Społeczno – Gospodarczej w Uczelni Łukaszewski.

Kontakt : info@polandasia.com

 

 

SEKCJA HIGH-TECH

 

Michał Bieszczad, Przewodniczący Sekcji HIGH-TECH

Magister inżynier, specjalista w dziedzinie telekomunikacji z ponad 15 letnim międzynarodowym doświadczeniem w badaniach i rozwoju nowych technologii wśród elektroniki i telekomunikacji w największych światowych firmach. 

W firmie Tomorrow Telco i laboratorium TELCOLAB doradza wiodącym producentom elektroniki i urządzeń telekomunikacyjnych w zakresie ich produkcji, rozwoju i specjalistycznej certyfikacji. Wspomaga w tworzeniu strategii technologicznych i patentach. Służy pomocą przedsiębiorcom szukających wsparcia dla rozwoju swoich produktów i ekspansji technologicznej.

Kontakt : info@polandasia.com