Władze Izby


Janusz Piechociński - Prezes Izby 

Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015

 

Janusz Piechociński, pełnił funkcję Wicepremiera i Ministra Gospodarki w latach 2012 – 2015. Podczas swojej kadencji uczestniczył w spotkaniach na najwyższym szczeblu z przedstawicielami ponad 120 państw, aktywnie promując polską gospodarkę i jej produkty, a także zachęcając do inwestycji w Polsce. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji. Zorganizował i przewodniczył licznym misjom biznesowym, których celem było zacieśnianie kontaktów gospodarczych między Polską a jej partnerami biznesowymi. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Izby Handlowo – Przemysłowej Polska Azja oraz doradza zarządom spółek giełdowych w Polsce.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Kontakt: info@polandasia.com

 

W trakcie pełnienia funkcji Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusz Piechociński uczestniczył w licznych spotkaniach promujących polską gospodarkę.

 

Szczyt Globalny Vibrant Gujarat 2015 - The Global Business Hub 7th Global Summit i towarzyszące mu Polsko-Indyjskie Forum Biznesu. Na zdjęciu: Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych J. Kerry, Premier Indii N. Modi, Premier Bhutanu T. Tobgay, Wicepremier J. Piechociński oraz Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon. W wydarzeniu wzięło udział ponad 10 tys. przedstawicieli biznesu i administracji rządowej z ponad 100 krajów, a krajami partnerskimi były Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Holandia, RPA i Singapur.

źródło: deccanchronicle.com

Wizyta Prezydenta RP oraz Misja Gospodarcza Wicepremiera J. Piechocińskiego do Mongolii i Korei Płd. Udział w Szczycie gospodarczym oraz spotkanie z Prezydentem Korei Płd. panią Park Geun-hye oraz z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Forum Biznesowe Polska-Tajlandia. W spotkaniu wzięła udział premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatra oraz wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Spotkanie z Ministrem Gospodarki Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich Sultanem Bin Saeeda Al Mansouri w ramach misji gospodarczej do Dubaju   i Abu Dhabi.

źródło: Paweł Supernak / PAP

Spotkanie z Premierem Japonii Panem Shinzō Abe w ramach misji gospodarczej do Japonii.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

RADA IZBY

 

Hoang Xuan Khang, Przewodniczący sekcji ASEAN 


Pełnomocnik Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dialogu gospodarczego pomiędzy przedsiębiorcami z Wietnamu i Polski. Wspiera swoją wiedzą firmy planujące inwestycje i handel zarówno w Polsce/Unii Europejskiej jak i w Wietnamie/państwach ASEAN. Posiada bogate doświadczenie doradcze w obszarze strategiczno – finansowym. Pracował m.in. dla Deloitte, Bain & Company oraz Goldman Sachs. Absolwent University College of London oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  Wojciech Klepacki, reprezentuje firmę Pronar Narew, jednego z największych graczy specjalizujących się w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych. Odpowiada za handel międzynarodowy – posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu firmy na rynkach wschodnich.
  Wojciech Burdecki, posiada bogate doświadczenie związane z inwestycjami na terenie krajów WNP. Aktualnie zajmuje się inwestycjami na terenie Kazachstanu, specjalizuje się w branży budowlanej.

 

 

SEKCJA CHINY

 

Felix Qi Wang, Przewodniczący Sekcji Chiny


Pan Felix Qi Wang jest Wicedyrektorem Generalnym GD Poland, największego w Europie Środkowo – Wschodniej Centrum Chińskiego, z którym związany jest od 1999 r. Ukończył wydział nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i posiada bogatą wiedzę dotyczącą handlu i rozwoju biznesu zarówno w Polsce, jak i w Chinach.

Kontakt: info@polandasia.com

 

SEKCJA KRAJE ARABSKIE

 

Hazem Yacoub, Przewodniczący Sekcji Kraje Arabskie


Prowadzi działalność prawniczą w swojej kancelarii "Warsaw Legal Kancelaria Prawno-Gospodarcza" w Warszawie, zajmującą się głównie sprawami gospodarczymi oraz marketingiem gospodarczym polskich towarów i usług w krajach arabskich. Działa na rzecz inwestorów z krajów arabskich w Polsce, pośredniczy we współpracy gospodarczej między krajami szeroko rozumianego Bliskiego Wschodu a Polską. Znajomość bliskowschodniej mentalności i realiów, znajomość języka arabskiego i polskiego sprawiają, że jest doskonałym łącznikiem miedzy rynkiem polskim a rynkami arabskimi. Polski prawnik, przyjechał z Jordanii w 1986 roku, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i doktorant tego wydziału w późniejszych latach.

Kontakt: info@polandasia.com

 

SEKCJA KOREA

 

Young Kwan Kwon, Przewodniczący Sekcji Korea


Prezes firmy Ambipol Sp. z o.o. działającej na rynku prawie 20 lat. Spółka prowadzi działalność handlową, konsultingową, eksport i import. Działa również jako agent turystyczny. Pan Kwon mieszka w Polce od 1990 roku. Ukończył polonistykę na uniwersytecie  w Korei oraz kontynuował naukę języka polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2011 – 2016 Prezes Stowarzyszenia Koreańczyków w Polsce. Pan Kwon aktywnie działa na rzecz współpracy między Polską a Koreą. Szczególnie w takich dziedzinach jak energetyka, przemysł maszynowy, stoczniowy, farmaceutyka, rolnictwo, odnawialne źródła energii oraz inne. Jako reprezentant  jednostek samorządowych takich jak  Teren Ekonomiczny Kwangyang , Gyeong Sangbuk-do oraz innym licznym kontaktom z przedsiębiorstwami  na rynkach azjatyckich, pomaga skutecznie poszerzać współprace między obu krajami.

Kontakt: info@polandasia.com

 

SEKCJA INDONEZJA

 

Monika Barzyc-Denisiewicz, Przewodniczący Sekcji Indonezja

Monika Barzyc-Denisiewicz- Ekspert ds. rynku indonezyjskiego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje zainteresowania badawcze skupia na krajach ASEAN.  Od wielu lat związana profesjonalnie z Ambasadą Republiki Indonezji w Warszawie gdzie zdobywała doświadczenie w sekcjach Konsularnej i Promocji Turystyki, a obecnie, w Sekcji Ekonomicznej, Handlu i Inwestycji odpowiada za kontakty gospodarcze i biznesowe pomiędzy Polską a Indonezją na szczeblu rządowym i pomiędzy podmiotami prywatnymi.  Zajmuje się min.:
wyszukiwaniem informacji o rynku, kojarzeniem partnerów biznesowych, organizacją misji gospodarczych i handlowych oraz konferencji, a także tłumaczeniami z języka indonezyjskiego dla delegacji oficjalnych i biznesowych.
Zainteresowania:  dyplomacja publiczna i język indonezyjski w praktyce a także dalekie podróże.


Kontakt: info@polandasia.com

 

 

 

SEKCJA TRANSPORT-SPEDYCJA-LOGISTYKA

 

Jarosław Edward Maćko Przewodniczący,

Pasjonat branży TSL z która przygodę rozpoczął w 2006 Roku jako przedstawiciel handlowy we francuskiej korporacji. Na drodze swojej kariery piastował stanowiska kierownicze, dyrektorskie oraz zarządcze zarówno u zachodnich operatorów logistycznych jak i w rodzimej firmie spedycyjnej wraz z agencją celną. Jego bogate doświadczenie dotyczące praktycznie każdego ogniwa łańcucha dostaw potwierdza Unijny Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy. Obecnie współwłaściciel i Prezes Zarządu Polish Forwarding Company Sp. z o.o.,– firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie Transportu, Spedycji i Logistyki - członka Izby Polska-Azja, którą rozwija razem z niżej wymienionym przyjacielem Bartoszem. www.pfc24.pl 

Kontakt: j.macko@polandasia.com

Bartosz Filip Samulak, Wiceprzewodniczący,

Reprezentuje firmę Polish Forwarding Company Sp. z o.o., jedną z najszybciej rozwijających się firm spedycyjnych na polskim rynku. Swoją drogę kariery rozpoczął w 2001, gdzie zrobił pierwszy krok w kierunku dogłębnego poznania branży logistycznej i handlowej. Jako współwłaściciel i Vice-Prezes, wraz ze swoim przyjacielem i partnerem biznesowym, przewodniczy Sekcji Transportu. W operacjach logistycznych realizacja niemożliwego zajmuje mu zwyczajnie chwilę czasu, na cuda każe chwilę czekać, lecz jak się za coś zabiera to łatwo nie opuści – nie zostawi drugiego człowieka samemu sobie. Jego życiową maksymą jest motto >> Razem osiągniemy więcej<< www.pfc24.pl 

Kontakt: b.samulak@polandasia.com

 

SEKCJA UBEZPIECZENIA

 

Zbigniew Lasota, Przewodniczący,

Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Absolwent ekonometrii na Wydziale Finansów i Statystyki SGPiS (obecnie: SGH) w Warszawie. Posiada także tytuł MBA – Master of Business Administration, European University, Montreux (Szwajcaria). Wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i rynku kapitałowego oraz kontroli wewnętrznej zdobył pracując w grupie Banku Pekao SA, gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze przy obsłudze funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, będąc m.in. wicedyrektorem departamentu powierniczego, dyrektorem operacyjnym w Przymierze Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA i przez ponad 8 lat prezesem zarządu Pekao Financial Services Sp. z o.o. Następnie był dyrektorem ds. kontroli wewnętrznej i nadzoru właścicielskiego w spółkach giełdowych Petrolinvest SA i biurze maklerskim IDM SA. Posiada również doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie przez wiele lat był wiceprezesem zarządu wydawnictwa Warsaw Investors Group-Press Sp. z o.o. i prowadził konsulting finansowy.

Kontakt : info@polandasia.com

 

SEKCJA UNIA CELNA

 

Czesław Skarżyński, Przewodniczący,

Prezes Zarządu firmy EuroEnergoCommerce sp. z o. o. funkcjonującej na rynku jako pomost pomiędzy przedsiębiorstwami dwóch wymagających rynków Unii Europejskiej i krajów Europy Wschodniej oraz Azji Środkowej, należących do regionalnego ugrupowania Wspólnoty Niepodległych Państw. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu rozwoju biznesu, inwestycji a także handlu zagranicznego. Biegła znajomość języków polskiego, rosyjskiego i białoruskiego, warunków geopolitycznych, mentalności, tradycji i obyczajów w państwach Europy Wschodniej oraz Azji Środkowej, praktyczna wiedza specyfiki rynków wschodnio i zachodnioeuropejskich sprawiają, iż jest osobą łączącą i podejmującą wiele wyzwań, jak również rozwiązań biznesowych, odpowiadających potrzebom gospodarczym wspomnianych rynków.

Kontakt : info@polandasia.com

 

SEKCJA KAPITAŁ LUDZKI

 

Wiesław Jamiński, Przewodniczący,

Mgr inż. Wiesław Jamiński absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach ukończył studia na Wydziale Mechaniczny-Technologiczny o specjalności technologia maszyn. Ponadto, ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim - Wydział Pedagogiki i Psychologii o kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej Wydział Organizacji i Zarządzania w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

            Od 11 lat współkieruje i współzarządza zespołem ludzkim zatrudnionym w agencji pracy tymczasowej spółce akcyjnej Eurokadra S.A. z siedzibą w Zabrzu. Grupa Eurokadra obejmuje profesjonalne, wyspecjalizowane Agencje Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego. Funkcjonuje na rynku od ponad 11 lat i osiąga sukcesy w sektorze usług wspomagających procesy zatrudnienia oraz transgranicznego przepływu pracowników, którzy uzupełniają luki w zatrudnieniu u partnerów Eurokadry.

Kontakt : info@polandasia.com