REWAG to profesjonalny producent towarowego taboru kolejowego z zakładem na Śląsku, w Myszkowie.

 

REWAG jest zintegrowanym dostawcą usług w zakresie projektowania, produkcji, serwisu oraz leasingu intermodalnych wagonów towarowych, które oprócz zaawansowanych właściwości technicznych i ekonomicznych, po raz pierwszy umożliwiają realizację połączeń transportu kolejowego na oczekiwanym od dawna poziomie.

 

Fabryka firmy jest zlokalizowana na Śląsku w Myszkowie, gdzie wraz z bieżącymi czynnościami operacyjnymi, realizuje również prace badawczo-rozwojowe, we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Niezaprzeczalnym atutem fabryki jest jej połączenie z sieciami kolejowymi, poprzez posiadanie własnej bocznicy kolejowej.

 

REWAG jest twórcą rodziny innowacyjnych wagonów EQUOS.

 

Nowa generacja taboru kolejowego umożliwia prosty i wygodny transport różnego typu pojazdów, takich jak naczep TIR, ciągniki, przyczepy, kontenery i cysterny. Wagony EQUOS z obrotową platformą niskopodłogową umożliwiają załadunek i rozładunek naczep praktycznie na każdym utwardzonym terenie bez potrzeby używania terminali intermodalnych. EQUOS to innowacyjne, jedyne takie na świecie rozwiązanie, które może zrewolucjonizować rynek transportu kolejowego.

 

Rodzina EQUS to sześć typów wagonu intermodalnego WI:

  1. Wagon WI 40 – podstawowy, z dwoma wózkami jezdnymi, o prędkości transportowej 120 km/h;
  2. Wagon WI 80 – przedłużany, z trzema wózkami jezdnymi, o prędkości transportowej 120 km/h;
  3. Wagon WI 40 S – wersja podstawowa, zmodyfikowana do transportu pojazdów specjalnych i ponadnormatywnych;
  4. Wagon WI 40 I – wersja podstawowa, zmodyfikowana do prędkości transportowej pow. 120 km/h;
  5. Wagon WI 80 I – wersja przedłużona, zmodyfikowana do prędkości transportowej po. 120 km/h;
  6. Wagon WI 40 S I – wersja przeznaczona do transportu pojazdów specjalnych i ponadnormatywnych, zmodyfikowana do prędkości transportowej pow. 120 km/h.

 

Kontakt: biuro@rewag.com.pl

www.rewag.com.pl