CIL FREIGHT POLAND

Company Introduction

 

CIL Freight Poland jest spółką-córką chińskiej firmy spedycyjnej i dostawcy usług transportowych Chinatrans. Polski oddział jest pierwszym europejskim przyczółkiem chińskiego giganta, a już planowane są kolejne. Chinatrans stawia na współpracę z Europą w dziedzinie logistyki i zamierza ją realizować poprzez rozwijanie swojej sieci na rynku polskim, z którym wiąże duże nadzieje.

 

CIL Freight Poland zajmuje się obsługą frachtu kolejowego łączącego Europę z Chinami w ramach struktury “Nowego Jedwabnego Szlaku” oraz własnej linii kolejowej pomiędzy Polską i Wietnamem. W ofercie spedytora znajdują się również usługi celne oraz transport morski i lotniczy. W najbliższej przyszłości firma ma zamiar skupić się na oferowaniu rozwiązań dla bardzo dynamicznie rozwijającego się sektora e-commerce.

 

Choć polski oddział powstał dopiero na początku roku 2018, już udało nam się nawiązać współpracę z instytucjami rządowymi i komercyjnymi, jak np. Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja, Ambasada Wietnamu w Warszawie, PAIH czy jego wietnamski odpowiednik - VTO.