Cervi Robotics  Sp. z o. o. działa na rynku od 2015 roku, a głównym celem działalności spółki jest realizacja projektów R&D, prototypowanie urządzeń dla sektora Industry 4.0 oraz tworzenie technologii w obszarze Internetu Rzeczy (IoT). Cervi Robotics znajduje się na liście top 10 firm działających w obszarze bezzałogowych statków powietrznych oraz top 30 najlepszych startupach na całym świecie według rankingu InfoShare. Spółka jest laureatem konkursów takich jak Imagine Cup czy Dragon's Den.

 

Założeniem firmy jest tworzenie innowacyjnych projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem takiego produktu wykorzystującego obszar IoT jest Dronhub Innovations - autonomiczna stacja dokująca dla dronów przemysłowych. Projekt powstał we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, a jego głównym celem jest osiągnięcie pełnej autonomii przy serwisowaniu dronów.

 

Firma obecnie pracuje nad wdrożeniami hangaru w jednej z największych spółek skarbu państwa, która chce zautomatyzować system pracy w takich obszarach jak monitoring, zbieranie szczegółowych pomiarów, mapping czy też inspekcja poszczególnych obszarów.

 

Główne specjalności Cervi Robotics to automatyka i robotyka, bezzałogowe statki latające, mechanika i budowa maszyn, uczenie maszynowe, przygotowanie do masowej produkcji oraz algorytmy do autonomicznego poruszania się robotów. Cervi Robotics, jako spółka holdingowa, w swoim portfolio posiada również takie projekty jak RoboSoccer czy Airvein.

 

RoboSoccer to pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. Produkt jest odpowiedzią na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. W skład całego zestawu wchodzą roboty, składane boisko, interaktywne bramki, gamepady oraz dedykowana aplikacja.

 

Airvein to projekt wykorzystujący drony do transportu próbek krwi oraz leków o podwyższonym priorytecie. Inicjatywa powstała na potrzeby zwiększenia niezawodności i czasu pilnych dostaw medycznych. To ogromny krok naprzód w kwestii ratowania ludzkiego życia. Airvein to świetna alternatywa dla karetek, które nierzadko tracą cenne minuty na ratowanie życia ze względu na zakorkowane miasta.

 

Spółka Cervi Robotics do tej pory współpracowała z Europejską Agencją kosmiczną, Deutsche Telekom, największą spółką węglową w Polsce, MobiledgeX oraz spółką państwową Orlen.

 

STRONA INTERNETOWA CERVI ROBOTICS