ACTION S.A. funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Dzięki długofalowej strategii biznesowej, zapewniającej stabilny rozwój, to obecnie jeden z największych graczy na rynku dystrybucji sprzętu IT, RTV/AGD oraz GSM zarówno w Polsce, jak i Europie. W swojej ofercie ACTION posiada również wysokiej jakości produkty sygnowane markami własnymi: Actina (m.in. komputery stacjonarne, serwery), ActiveJet (m.in. zasilacze, materiały eksploatacyjne, alternatywne źródła energii – LED) oraz Actis (ekonomiczne materiały eksploatacyjne). Od 2006 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej debiut został uznany przez Gazetę Giełdy „Parkiet” za najlepszy w tamtym roku.

ACTION posiada silną pozycję na wszystkich ustabilizowanych rynkach świata i zdobywa czołowe pozycje w nowych branżach. Jest właścicielem działającej od 2013 r. niemieckiej spółki zależnej ACTION Europe oraz spółki ACTION Games Lab, produkującej gry na urządzenia mobilne. ACTION jest także głównym udziałowcem firmy e-commerce Lapado, zajmującej się dystrybucją sprzętu komputerowego. 

Ugruntowana pozycja lidera na rynku dystrybucji IT umożliwiła spółce wejście w nowe obszary biznesowe. Obecnie, oprócz swej podstawowej działalności, ACTION zajmuje się także dystrybucją artykułów dziecięcych, sprzętu biurowego, materiałów eksploatacyjnych oraz sprzedażą i eksportem polskiej żywności na rynek chiński. Spółka posiada jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce. Unikalne technologie magazynowe w zakresie w pełni zautomatyzowanego procesu zatowarowania magazynu dystrybucyjnego zintegrowanego z autorskim systemem Warehouse Management System, systemem ERP oraz B2B pozwoliły stworzyć wydajny system logistyczny. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, będącym podstawą globalnego biznesu, magazyn ACTION realizuje usługi dystrybucyjne na poziomie 100 tys. paczek dziennie, które docierają w ciągu 24h do klientów z Polski oraz w ciągu 48h do klientów z najodleglejszych zakątków świata. Na mapie eksportowej spółki znajdują się 44 kraje, w tym m.in. cała Europa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hong Kong, Chiny, Singapur, Izrael, Nigeria, Panama, USA, Turcja i Rosja, do których spółka wysyła aż ponad 60 grup produktowych.

„Jako spółka akcyjna, w tak szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, dla dobra akcjonariuszy musimy aktywnie reagować na zmiany i potrzeby rynkowe, nie ograniczając się jedynie do tradycyjnych dla nas biznesów"

""

""

W związku z tym, gdy dostrzegliśmy szansę poprawy naszego bilansu wymiany towarowej poprzez eksport polskich towarów do Chin, postanowiliśmy podjąć działania. Dzięki ożywieniu stosunków i poprawie relacji polsko-chińskich, mamy szanse na bezpieczny i długofalowy rozwój biznesu handlowego z Chinami. Chcemy dostarczać na rynek chiński to, na czym wszystkim tam najbardziej zależy, a z czego my jako kraj możemy i być dumni – czyli polską, naturalną i, co najważniejsze, zdrową żywność. W maju br. braliśmy udział w największych targach żywnościowych SIAL, na których prezentowaliśmy ofertę złożoną z ponad 200 produktów od prawie 50 polskich producentów. Współpracujemy z małymi i średnimi firmami, które wytwarzają najwyższej jakości artykuły spożywcze i którzy dzięki nam mogą się rozwijać na chińskim rynku.” – powiedział Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

""

Marek Orzechowski

 

Pełnomocnik Zarządu ds. rynku azjatyckiego
e-mail: marek.orzechowski@action.pl
telefon: +48 882 016 192

 

Materiały

action_corporate_presentation_-_eng_2016.pdf