Kancelaria Prawno-Gospodarcza Warsaw Legal została założona przez polskiego prawnika pochodzącego z Jordanii, absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, byłego doktoranta tego wydziału w latach 90-tych, członka warszawskiego SDP, mającego długoletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami z branży handlowej i nowych technologii.

Kancelaria powstała w odpowiedzi na dynamiczny rozwój stosunków dyplomatycznych i współpracy gospodarczej między Polską a krajami z Bliskiego Wschodu, wzrastającą wymianą handlową pomiędzy polskimi firmami oraz firmami z tamtego regionu. Nasza kancelaria w miarę sił i możliwości chciałaby promować Polskę, jako kraj warty zaufania inwestorów, kraj produktów wysokiej jakości, kraj doskonałego poziomu szkolnictwa wyższego, nowoczesnych specjalistycznych prywatnych klinik medycznych i sanatoriów. Chcemy być łącznikiem między bliskowschodnimi firmami i inwestorami a polskim biznesem, ułatwić im wchodzenie na rynek polski, a z drugiej strony zapewnić wchodzenie polskich towarów i usług na rynki arabskie.

Chcemy wychodzić poza schemat typowej kancelarii prawnej rozszerzając nasze usługi i pola działania na sfery gospodarcze, naukowe, szkoleniowe, edukacyjne, medyczne i inne.

Prowadzimy działania promocyjne dla specjalnych stref ekonomicznych SSE (z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego), zajmujemy się rekrutacją studentów zagranicznych dla kilku polskich szkół wyższych, działamy marketingowo dla kilku specjalistycznych klinik medycznych i uzdrowisk  w Polsce. Naszym atutem jest nie tylko znajomość prawa, języka i realiów polskich, ale i jednocześnie znajomość języka arabskiego i realiów krajów arabskich. Znajomość języków arabskiego i polskiego czyni nas jedyną taką kancelarią prawną w Polsce, prowadzoną przez polskich prawników a zarazem osób pochodzących z tamtego regionu.

W naszej kancelarii pracuje kilku prawników stałych różnych specjalizacji, również współpracujemy stale z kilkoma innymi prawnikami.

 

Usługi prawne

Priorytetem naszej kancelarii jest znalezienie skutecznych rozwiązań prawnych z korzyścią dla naszych klientów i zapewnienie im ochrony prawnej w sprawach cywilnych, karnych i administracyjnych, reprezentowanie ich interesów. Sugerowane przez nas rozwiązania dopasowane są zawsze do potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

 

Studia w Polsce
W porozumieniu z uniwersytetami prowadzimy rekrutację (pośrednictwo) dla studentów z zagranicy pragnących studiować w Polsce. Jesteśmy partnerami kilku szkół wyższych państwowych i prywatnych o profilach medycznych, technicznych i ekonomicznych.

 

Projekty inwestycyjne

Inwestorów zainteresowanych działalnością produkcyjną pomożemy skomunikować ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi istniejącymi w Polsce (W SSE- zwolnienie z podatku dochodowego i z podatku od nieruchomości oraz dostępność atrakcyjnych dla prowadzenia działalności gospodarczej gruntów i inne korzyści), które dedykowane są przedsiębiorcom, pomagamy w zawarciu korzystnych dla inwestorów umów do realizacji ich pomysłów i projektów w tych strefach.

 

Marki polskie

Pomagamy polskim firmom w dotarciu z ich produktami na duże i chłonne arabskie rynki zbytu, promujemy polskie produkty rolne, chemikalia, produkty spożywcze, kosmetyki, meble, aparaturę medyczną i inne.

 

Inwestycje deweloperskie

We współpracy z pracownią projektową Dom z Klasą, jedną z największych pracowni projektowych i wykonawcą w Województwie Świętokrzyskim oferujemy kompleksowe know-how w dziedzinie inwestycji deweloperskich, pomagamy w wyborze odpowiednich działek inwestycyjnych, uzyskujemy odpowiednie pozwolenia, projektujemy i wykonujemy inwestycje od pierwszego do ostatniego etapu.

 

STRONA INTERNETOWA KANCELARII WARSAW LEGAL