UNIA Sp. z o.o.

 

To polski producent oferujący największą w Europie, kompleksową, gamę produktów skierowaną dla rolnictwa.

Posiadamy 4 nowoczesne fabryki, wyposażone w światowej klasy sprzęt produkcyjny, oraz historię i wiedzę sięgającą blisko 140 lat. To w naszej fabryce powstał pierwszy na świecie kultywator i pług obrotowy.

Nasze produkty, poprzez wyspecjalizowanych partnerów handlowych, trafiają do rolników w ponad 60 krajach świata, na każdym kontynencie.

Dzięki tej wiedzy, oferujemy naszym klientom nie tylko nowoczesne maszyny, ale również najlepsze rozwiązania agronomiczne sosowane na najbardziej wymagających rynkach światowych.

Oferujemy kompleksową ofertę sprzętu rolniczego: maszyny uprawowe  – pługi i agregaty uprawowe,  siewniki i agregaty uprawowo-siewne, rozsiewacze i rozrzutniki, prasy i owijarki, opryskiwacze i kombajny do ziemniaków, aż po technologię do przechowywania ziarna.

 

Trochę historii….

Początki firmy UNIA związane są z Fabryką Maszyn i Narzędzi Rolniczych w Grudziądzu, którą w 1882 r. założył inżynier August Ventzki. W niewielkim wówczas warsztacie rozpoczął on produkcję pługów dwuskibowych.

Kilkanaście lat później, w 1898 roku grudziądzką fabrykę opuściły pierwsze egzemplarze kultywatora, który wyprodukowany i sprzedany w setkach tysięcy sztuk, podbił rynek maszyn rolniczych i ostatecznie ugruntował pozycję firmy.

Już na początku XX wieku firma uchodziła za jeden z wiodących zakładów produkujących maszyny rolnicze w ówczesnej Europie. Pozycję na rynku potwierdzała wysoka jakość wytwarzanych maszyn.

Nasze maszyny są obecne w ponad 60 krajach na świecie. Każdego roku z powodzeniem pojawiamy się na coraz to nowych światowych rynkach.

Na każdym etapie zamawiania maszyn pomagamy swoim partnerom handlowym w procesie sprzedaży: począwszy od szkoleń produktowych, gdzie co roku szkolimy handlowców z całego świata, poprzez doradztwo ze strony naszych specjalistów, po wsparcie serwisowe.

 

 

Prezentacja video firmy Unia Sp. z o.o. : https://www.youtube.com/watch?v=3l8WJ6ZMNyo&t=94s

 

www.uniamachines.com