Duńska firma A. Espersen A/S jest jednym z wiodących dostawców mrożonych produktów rybnych dla największych europejskich sieci handlowych. Specjalizuje się w produkcji filetów, mrożonych bloków rybnych, ryb panierowanych, porcji specjalnych, porcji z ciastem francuskim oraz dań gotowych. Posiada zakłady produkcyjne m.in. w Polsce, Danii, Rosji na Litwie i w Wietnamie.                                      

W Koszalinie Espersen pojawił się już na początku lat 90-tych, kiedy powstała pierwsza fabryka Grupy w Polsce.                                            

W ciągu 25 lat działalności w Koszalinie, Espersen znacznie zwiększył jej zakres, dziś funkcjonują tu trzy podmioty związane z Grupą. Ostatnim nabytkiem Espersen jest koszaliński zakład dotychczas działający pod szyldem Royal Greenland, który w drodze umowy pomiędzy tymi dwoma znaczącymi graczami w branży przetwórstwa ryb i owoców morza, znalazł się w 2017 roku w strukturach Grupy Espersen. Przejęcie tego zakładu jest ważnym kamieniem milowym na drodze rozwoju Espersen, będzie on miał znaczący wpływ na działalność Grupy w najbliższych latach.                                                  

W 2018 roku, wszystkie trzy koszalińskie zakłady związane z Grupą Espersen opuściło 45 tysięcy ton produktów, obroty wyniosły ponad 800 milionów złotych.

Łączna wartość inwestycji dokonanych w roku 2018 to blisko 100 milionów złotych.

Liczba pracowników zatrudnianych w zakładach Espersen w Koszalinie z roku na rok systematycznie rośnie, na koniec 2018 roku ich łączna liczba przekraczała 2000 osób.

 

STRONA INTERNETOWA ESPERSEN