NOWY NEWSLETTER IZBY PRZEMYSŁOWO - HANDLOWEJ POLSKA - AZJA NR 10/2021 JUŻ DOSTĘPNY!

 Nr 10/2021

 

Aktualności z działalności Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja

 

Szanowni Państwo!

Niniejszym przekazujemy kolejne informacje dotyczące aktualnych działań Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz firm członkowskich. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt na adres info@polandasia.com.

Zachęcamy również do zapoznawania się z najnowszymi informacjami publikowanymi na stronie Izby www.polandasia.com oraz publikacjami
na profilu LinkedIn Prezesa Izby, a także na profilu Izby na Twitterze
oraz Facebook’u.

 

8 grudnia 2021 r., Izba Polska-Azja, Coctail Business Mixer, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na Coctail Business Mixer, który odbędzie się 08.12.2021 r. o godz. 14.00 w Regent Warsaw Hotel.  Spotkanie, organizowane przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą Izbę Przemysłowo-Handlową Polska-Azja  będzie okazją do nawiązania w krótkim czasie nowych kontaktów biznesowych, przedstawienia uczestnikom oferty swojej firmy oraz wymienienia się wizytówkami z potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami, dostawcami, dystrybutorami czy inwestorami. Jest to jedyna
w swoim rodzaju formuła networkingowa pozwalająca w miłej atmosferze
i doskonałej lokalizacji przy dobrym jedzeniu i piciu, zdobyć wiele kontaktów.

Spotkanie przeznaczone jest dla ok. 100 osób.

Udział w wydarzeniu wymaga uprzedniej rejestracji (maks. 2 osoby z firmy). Koszt uczestnictwa to 200,00 PLN + VAT od osoby dla firm członkowskich izb organizatorów i 250,00 PLN + VAT od osoby dla firm niezrzeszonych.

Rejestracja1 możliwa jest do 20 listopada 2021 poprzez link:  HTTPS://PUIG.SORGA.PL/REKRUTACJA?R=WYDARZENIA_PUIG

Akceptacja udziału Przedstawiciela Firmy przez organizatorów następuje po otrzymaniu płatności dokonanej na podstawie faktury proformy.

Ponadto informujemy, iż w celu zaprezentowania potencjału i oczekiwań poszczególnych uczestników organizatorzy przygotowują w wersji elektronicznej Katalog Uczestników Wydarzenia. Katalog zawierał będzie:

- Nazwę firmy2

- Zdjęcie Przedstawiciela Firmy uczestniczącego w spotkaniu2

- Opis firmy z określeniem branży w której działa (Max 250 znaków)2

- Określenie oczekiwań dot. współpracy biznesowej i preferowanych branż (Max 250 znaków)2

Dokonując rejestracji wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Imię i Nazwisko oraz Nazwa firmy) przez wszystkich organizatorów wydarzenia.

2  Termin przesyłania informacji do 25 listopada 2021

 

Misja Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Janusza Piechocińskiego
do Uzbekistanu

W dniach 22-25 października 2021 roku w roli międzynarodowego obserwatora wyborów prezydenckich Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja Janusz Piechociński obserwował 12 punktów wyborczych w Taszkiencie i Samarkandzie. W trakcie misji Prezes Piechociński spotkał się ministrami ds. gospodarki Uzbekistanu, izbami gospodarczymi oraz przedstawicielami biznesu.

Podsumowanie misji do Uzbekistanu: https://polandasia.com/aktualności/uzbekistan-po-wyborach/

W dniach 1-3 grudnia 2021 r. w EXPO Ptak pod Warszawą odbędą się Targi Sektora Tkanin i Odzieży, podczas których odbędzie się Forum Odzieżowe Polska-Uzbekistan organizowane przez Izbę Polska-Azja. Zainteresowanych udziałem oraz spotkaniem z przedstawicielami branży odzieżowej z Uzbekistanu, prosimy o kontakt: info@polanasia.com.

 

Nowi członkowie Izby

WHITE Q Sp. z o.o.

WHITE Q działa w branży zabezpieczeń pożarowych i zajmuje się projektowaniem instalacji, modernizacją oraz serwisem. Firma specjalizuje się w realizacjach skomplikowanych instalacji tryskaczowych, pompowni przeciwpożarowych, systemów sygnalizacji pożaru.

WHITE Q prowadzi także doradztwo, sporządza ekspertyzy techniczne oraz audyty przeciwpożarowe. Zajmuje się również serwisem technicznym i naprawami instalacji tryskaczowych, pompowni pożarowych, zbiorników zapasu wody do celów przeciwpożarowych, hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, systemów sygnalizacji pożaru, podręcznego sprzętu gaśniczego oraz oznakowania ewakuacyjnego.

Więcej o WHITE Q: https://whiteq.pl

 

HUAYU NEW ENERGY TECHNOLOGIES CO., LTD.

Huayu New Energy jest wiodącym na świecie dostawcą bezpiecznej i inteligentnej energii słonecznej dla właścicieli domów.

Od momentu powstania Huayu New Energy specjalizuje się w badaniach i rozwoju bezpiecznych rozwiązań solarnych na poziomie modułów i inteligentnych rozwiązań do magazynowania energii, które są kontrolowane przez platformę zarządzania portalami Huayu z ponad 10 językami.

Do dziś dostarczyli tysiące mikroinwerterów Huayu (250-2000 W) i falowników pamięci masowej Huayu (3-12 kW) dla globalnych rodzin i małych firm w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej, Bliskim Wschodzie i Afryce.

Więcej o Huayu New Energy na:

http://www.huayu-energy.com

 

NIKO Sp. z o.o. Sp. k.

NIKO oferuje materiały z zakresu robót ziemnych, inżynieryjnych, drogowych, kolejowych, a także hydrotechniki takie jak m.in. geowłókniny, siatki i kompozyty, geokraty, maty drenażowe i antyerozyjne.

Misją firmy jest dostarczenie najwyższej jakości materiałów, usług i rozwiązań projektowych oraz profesjonalne wsparcie techniczne wykonawców inwestycji.

Strategią firmy NIKO jest ciągłe podążanie za wyzwaniami jakie stawia rynek, stały rozwój oraz podnoszenie wiedzy w oparciu o najnowsze technologie w branży.

Nieustannie firma angażuj się w nowe projekty i liczne badania pozwalające wprowadzać na rynek innowacyjne produkty a także współtworzy produkty mające prawa patentowe.

Więcej o NIKO: http://www.geoniko.pl

 

FIXIT POLSKA Sp. z o.o.

FIXIT 24 należąca do Spółki Fixit Polska, to nowa marka na polskim rynku usług Facility Management. Łącząc innowacyjne podejście do biznesu z nowoczesną aplikacją do obsługi nieruchomości oraz doświadczeniem swoich pracowników, FIXIT 24 stworzył nową jakość branży FM.

FIXIT24 ma na celu zaspokojenie potrzeb Klientów różnych segmentów nieruchomości, od obiektów komercyjnych, takich jak biurowce czy galerie handlowe, poprzez obiekty logistyczne, produkcyjne aż po Klienta indywidualnego.

Firma łączy doświadczenie z obsługi stacjonarnej nieruchomości ze sprawną obsługą mobilną, realizującą prace konserwacyjne, przeglądy serwisowe oraz prace inwestycyjno – remontowe.

Obecnie FIXIT 24 obsługuje ponad 1 000 obiektów.

Oferta FIXIT 24:

  • Pełny wachlarz usług twardego FM:
  • Stacjonarna oraz mobilna obsługa techniczna budynków;
  • Mobilna obsługa techniczna obiektów rozproszonych (Klient sieciowy);
  • Przeglądy wymagane Prawem Budowlanym;
  • Przeglądy instalacji i urządzeń ppoż.;
  • Przeglądy klimatyzacji;
  • Prace inwestycyjne i remontowe.

Więcej o FIXIT 24:

https://fixit24.pl/o-nas/

 

U członków Izby

7R S.A.

7R sfinalizował transakcję sprzedaży – 7R Park Poznań East i 7R Park Sosnowiec. Kupujący, CBRE Investment Management przejął od 7R portfel o powierzchni 44 844 mkw. Obiekty są w 100% wynajęte.

7R S.A. podczas gali EUROBUILD otrzymał nagrodę za najlepszy nowy magazyn w Europie Środkowo-Wschodniej! Wyróżniony budynek to 7R Park Łódź West.

Gratulacje!

Colliers Polska

Dorota Pacławska została awansowana na stanowisko Dyrektora ds. Finansowych (CFO) na Europę Środkowo-Wschodnią w członka Izby Polska Azja.
gratulacje.

ESA logistika Polska

ESA logistika Polska oddała do użytku magazyn o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Zlokalizowany w 7R S.A. Park Kraków w Kokotowie, jak również magazyn we Wrocławiu o powierzchni 4 tys. mkw.

InterContinental Warszawa

InterContinental Warszawa otrzymał dwie nagrody w prestiżowym konkursie World Travel Awards 2021:

  • Poland’s Leading Business Hotel
  • Poland’s Leading Conference Hotel

Gratulacje!

LUG Light Factory

LUG Light Factory została laureatem Gospodarczej Nagrody Marszałka Województwa Lubuskiego.

Gratulacje!

Morska Agencja Gdynia

Morska Agencja Gdynia uhonorowana Bursztynową Kaczką! Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, odbyła się XXI Gala Wspólnej Kaczki, podczas której  MAG  została nagrodzona za przeładowanie rekordowej ilości elementów turbin wiatrowych. Gratulacje

Pronar

Prezes Zarządu Właścicieli Pronaru członka Izby Polska-Azja Sergiusz Martyniuk skończył 75 lat. Prezes Martyniuk od załogi otrzymał szczególny prezent: – odrestaurowany w Pronarze – motocykl "Junak" M10, wyprodukowany w 1960 roku.

Pronar znalazł się w gronie laureatów „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021”. Firma została wyróżniona za innowacyjny projekt związany z rozwojem mobilnych linii do przetwarzania odpadów komunalnych.

Pronar znalazł się w wąskim gronie reprezentantów biznesu zaproszonych przez Województwo Podlaskie na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju i przedsatwił tam swoja ofertę . 

Pronar znalazł się w pierwszej setce największych polskich firm prywatnych miesięcznika Forbes. Autorzy rankingu docenili nie tylko wartość Pronaru (1.546 mld PLN), ale także imponujący – mimo pandemii – wzrost, który oszacowano na 154% r/r.

 

Oferty Członków Izby

Oferty członków Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja dostępne są pod linkiem: https://polandasia.com/oferty-partnerów/

Zachęcamy do przesyłania ofert na adres: info@polandasia.com.

 

Wydarzenia:

1 października 2021 r.

W siedzibie EXPO Ptak spotkanie z kierownictwem Targów. Omówiono sytuację branży targowej i przygotowania do dużej ekspozycji firm tureckich w październiku i listopadowych Targów wyrobów tekstylnych w listopadzie z dużym udziałem firm z Azji.

1 października 2021 r.   

Z okazji Święta Narodowego rocznicy utworzenia CHRL Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja wystosowała listy do Ambasady w Warszawie i chińskich Partnerów z życzeniami i pozdrowieniami.

1 października 2021 r.    

W siedzibie GD Poland, firmie członkowskiej Izby Polska-Azja, spotkanie z Przewodniczącym Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

1 października 2021 r.

Członek Izby Polska-Azja Relopack Solutions po raz kolejny wziął udział w „Nocy Zawodowców” w Poznaniu – spotkaniu przeznaczonym dla uczniów celem promocji zawodu logistyka i magazyniera.

4  października 2021 r.

W siedzibie Izby spotkanie z kierownictwem firmy FiXiT Polska. Omówiono możliwości współpracy z firmami Izby.

4  października 2021 r.  

Liczne telekonferencje i omówienie polskich ofert na Forum Biznesu Polska -Kazachstan  i biznesowego spotkania Polska-Austria.

4  października 2021 r.  

CIO Spectre Solutions, firmy członkowskiej Izby Polska-Azja, udzielił wywiadu Newserii na temat zastosowania dronów w rolnictwie. Wywiad: https://biznes.newseria.pl/news/drony-moga,p1279170339?fbclid=IwAR0BcWWshxHLRDH8BHwa2YJpno-7tdfQvGzdMbdy5XPIvS4i_wpflvJU7M8

4  października 2021 r.  

Spotkanie z przedstawicielami innowacyjnych firm produkcji nawozów nowej generacji, grafenu i unieszkodliwiania trudnych odpadów.

5  października 2021 r.  

Liczny udział firm członków Izby Polska-Azja na Forum Polska-Kazachstan i Polska-Austria.

5-6  października 2021 r.

Przedstawiciele firmy członkowskiej Izby Polska-Azja LUG Light Factory wzięli udział w WETEX&DUBAI SOLAR SHOW 2021.

6 października 2021 r.   

Liczne telekonferencje z uczestnikami Forów Biznesowych Polska-Kazachstan i Polska-Austria.

6  października 2021 r.

W siedzibie Hansei omówienie sytuacji na budowach firm kapitału koreańskiego w Polsce, przygotowania do spotkań terenowych z kierownictwami firm koreańskich.

6  października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie z przedstawicielem funduszy inwestycyjnych.

6  października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkania z firmami sektora OZE. Omówiono zmiany w fotowoltaice, problemy w dostawach części i podzespołów, unijną dyrektywę bateryjną.

7  października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie z wiceprzewodniczącym Sekcji Gaming, e-sport & Interactive Media. Omówiono sytuację sektora na warszawskiej giełdzie i nowych propozycji członków Izby, a szczególnie QubicGames. Przygotowania do webinariów z Partnerami z Azji.

7  października 2021 r.  

W siedzibie HANSEI omówienie składu zespołów polskich podwykonawców przy budowach Zakładów Utylizacji Odpadów Komunalnych, gdzie głównym wykonawcą i dostawcą technologii będą największe z firmy tej branży z Korei.

7  października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie i omówienie zasad udziału w przetargach na dostawy na rzecz NATO.

7  października 2021 r.  

Przedstawiciele firmy członkowskiej Izby Polska-Azja Enprom wzięli udział w Konferencji Energy Safety Festival w Utrechcie.

7  października 2021 r.  

Przedstawiciele firmy członkowskiej Izby Polska-Azja LUG Light Factory wzięli udział w ESISTEP – Międzynarodowej Wystawie Wszystkich Przemysłów w Maroku, w trakcie której poprowadzili warsztaty „Smart City: innowacyjne zarządzanie miejskiej infrastruktury”.

7-8 października 2021 r.

Członek Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska wziął udział w Kongresie Nowej Mobilności 2021 w Łodzi.

8-10 października 2021 r.  

W Targach Kielce odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH z udziałem firm członkowskich Izby Polska-Azja: Pronar.

8-10 października 2021 r.  

W Targi Kielce S.A., odbyły się Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz „DOM i TY” z udziałem Fundacja Zielona Energia – członka Izby Polska-Azja.

11  października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie z przedstawicielami polskiego Sektora gamingowego. Omówiono możliwości współpracy z Krajami Azji Centralnej i ASEAN.

11-13 października 2021 r.

Przedstawiciele członka Izby Polska-Azja PPH EWA-BIS wzięli udział w Targach ANUGA w Kolonii.

11-14 października 2021 r.

Misja Gospodarcza KIG do Sudanu (Chartum).

12 października 2021 r.  

Prezes Izby Polska-Azja był gościem red. M. Głogowskiego w Magazynie EKG w TOK FM, gdzie mówił m.in. na temat sytuacji polskiej gospodarki, problemach kooperacyjnych i transportowych. Wywiad:

https://audycje.tokfm.pl/podcast/112817,Piechocinski-Zamiast-wedki-PiS-daje-rybe-i-obiecuje-ze-wszystko-bedzie-dobrze

 12 października 2021 r.  

Członek Izby Polska-Azja firma Pronar znalazła się w elitarnym gronie 37 dużych polskich firm prowadzących ekspansję na rynku francuskim. Z tej okazji przedstawiciele Pronar wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Ambasadę RP w Paryżu, gdzie mówiono m.in. o perspektywach dalszego rozwoju współpracy handlowej.

12-13 października 2021 r.  

Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja wziął udział w spotkaniach z inwestorami w Berlinie.

13 października 2021 r.  

Firma członkowska Izby Polska-Azja Pronar wzięła udział w POLECO – Targach Ochrony Środowiska organizowanych przez Targi Poznańskie.

14 października 2021 r.   

Spotkanie on-line Sekcji Magazyny i Nieruchomości Izby Polska-Azja z udziałem przedstawicieli: Colliers Polska, ESA logistika Polska, KW Kruk Kancelaria Prawnicza, MAXON Nieruchomości, SSW Pragmatic Solutions, WHITE Q.

14 października 2021 r.  

Webinar członka Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska „Jaka jest odpowiedzialność nadzoru spawalniczego wg wymagań normy PN-EN ISO 14731”.

14 października 2021 r.  

Spotkanie z JE Ambasadorem Uzbekistanu w Polsce omówiono: zestawienie polskich ofert dla partnerów w Uzbekistanie w czasie wizyty Prezesa Izby Polska-Azja Janusza Piechocińskiego w Taszkiencie w dniach 21-27 października,
przygotowania polskiego biznesu do listopadowej wizyty szefa polskiego MSZ,
rosnące możliwości importu pracowników.

14 października 2021 r.  

Przedstawiciele BKT Elektronik – firmy członkowskiej Izby Polska-Azja, wzięli udział w Konferencji T&I Innovation Day grupy UPC.

14 października 2021 r.  

CEO ESE Entertainment Konrad Wasiela udzielił wywiadu Proactive o wypuszczeniu K1CK Esports’ non-fungible tokens (NFT) i o ogłoszeniu przejęcia firmy Frenzy.

14 października 2021 r.  

Członek Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska zorganizował webinar „Śniadanie z ekspertem: odpowiedzialność nadzoru spawalniczego w odniesieniu do wymagań BHP na terenie zakładu spawalniczego”.

15 października 2021 r.   

Spotkanie z Przewodniczącym Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej. Omówiono:
wspólne plany działania do końca 2021 r., wykorzystanie potencjału firm członkowskich obu Izb w promocji polskiego eksportu i obsługi inwestorów chińskich w Polsce.

17-21 października 2021 r.  

Gitex Technology Week w Dubaju dla branży ICT z udziałem firmy członkowskiej Izby Polska-Azja Spectre Solutions, która prezentowała drony.

18  października 2021 r.  

Telekonferencje z dyrektorami eksportu firm członków Izby Polska-Azja: Pronar, Unia, Sipma. Uzupełnianie oferty dla Azji Centralnej w dostawach sprzętu rolniczego.

19 października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie z przedstawicielami sieci handlowych. Omówiono możliwości sprzedaży produktów z Centralnej Azji w Polsce.

19 października 2021 r.  

Przedstawiciele Hansei, Izby Polska-Azja i jej członków z Sekcji Energia wzięli udział w telekonferencji z koreańską firma utylizacji odpadów komunalnych..

19 października 2021 r.

Spotkanie w siedzibie członka Izby Polska-Azja Seris Konsalnet z Przewodniczącą Sekcji Japonia Izby. Omówiono możliwości zbudowania stałej formy kontaktów z Ambasadą Japonii  i JETRA.

19-21 października 2021 r.  

Targi Kielce S.A., XXIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, HEAT TREATMENT, RECYKLING, ALUMINIUM & NONFERMET oraz XXIX Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej z udziałem członka Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska.

20 października 2021 r.

Spotkania Prezesa Izby Polska-Azja Janusza Piechocińskiego z przedsiębiorcami w Bydgoszczy.

20 października 2021 r.

Przedstawiciele firmy członkowskiej Izby Polska-Azja Pronar wzięli udział w seminarium nt. potencjału gospodarczego regionu podczas EXPO 2020 w Dubaju.

21 października 2021 r.  

Seminarium członka Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska online pt. „Opakowanie i odpady opakowaniowe − omówienie zmian wynikających z implementacji dyrektyw PE, nowelizacji ustawy oraz przepisów dotyczących rejestru i BDO”,

22 października 2021 r.  

W Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni odbyła się konferencja
 „Świat, który nadchodzi. Lokalne i regionalne konsekwencje wyzwań globalnych”. Na Konferencję Prezes Izby przygotował prezentację : „Jak klimat i pandemia zmienia świat i gospodarkę?”  i przesłał (ze względu na obecność w tym terminie w Taszkiencie) półgodzinną wypowiedź.

21-26 października 2021 r.   

Misja Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja Janusza Piechocińskiego w Uzbekistanie.

23 października 2021 r.  

Firma członkowska Izby Polska-Azja Pronar wzięła udział w Międzynarodowych Targach Komunalnych Communtech w Kijowie.

26 października 2021 r.

WSSE „INVEST-PARK” w ramach cyklu webinariów pn. „Jesień z Azją”, wspólnie z Japońską Organizacją Handlu Zagranicznego oraz NIPPOLAND zorganizował webinarium na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Japonii. W dyskusji udział wzięła Przewodnicząca Sekcji Japonia Izby Polska-Azja.

26 października 2021 r.

Przedstawiciele członka Izby Polska-Azja UNIA wzięli udział w pokazie maszyn rolniczych na Targach CIAME w Qingdao w Chinach.

26-27 października 2021 r.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targi Kielce S.A.

27 października 2021 r.

Członek Izby Polska-Azja Transport Manager zorganizował Konferencję dla Branży TSL „Transport Connect”.

27 października 2021 r.  

W siedzibie Hansei omówienie propozycji firm kapitału koreańskiego organizacji zespołów podwykonawców w procesach inwestycyjnych Europy Centralnej.

27 października 2021 r.  

Telekonferencja o Jedwabnym Kolejowym Szlaku i współpracy Chiny-Polska. W konferencji wzięli udział także Han Baohua Prezes Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej i Felix Wang Przewodniczący Sekcji Chiny Izby Polska-Azja.

27 października 2021 r.  

W Ambasadzie Uzbekistanu spotkanie z JE Ambasadorem. Podsumowanie przebiegu wyborów prezydenckich, omówienie spotkań z administracją i biznesem tego Kraju, możliwości współpracy dla sektorów odzieżowego, techniki rolniczej i przetwórstwa żywności.

27 - 29 października 2021 r.  

XIV EUROPEJSKIE FORUM GOSPODARCZE – ŁÓDZKIE z udziałem Partnera Izby Przedsiebiorcy.PL

27-29 października 2021 r.

W Targi Kielce odbyły się XV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO z udziałem partnera firmy członkowskiej Izby Polska-Azja Dual Fuel Systems,  Bonett.

28 października 2021 r.  

Przedstawiciele firmy członkowskiej Izby Polska-Azja TÜV SÜD Polska wzięli udział w Konferencji „Transformacja wodorowa – szansa dla wielkopolskiej gospodarki”.

28 października 2021 r.  

W siedzibie firmy członkowskiej Izby Polska-Azja Enprom spotkanie z kierownictwem firmy. Omówienie możliwości współpracy z firmami kapitału koreańskiego na ich budowach w Polsce i Niemczech.

28 października 2021 r.

W CIC Warsaw Prezes Izby Polska-Azja Janusz Piechociński wziął udział w spotkaniu o tym jak budować sieć kontaktów w Azji, jak być dyplomatą w krajach azjatyckich, jak rozwijać biznes i co jest w tym ważne, jak zdobywać szacunek.

29 października 2021 r. 

Członek Izby Polska-Azja WASKO S.A. podpisał porozumienie o partnerskim zakresie działań naukowo-badawczych z Wojskową Akademią Techniczną. Efektem porozumienia ma być ścisła współpraca w obszarze praktyk studenckich i kształcenia zawodowego przyszłych absolwentów WAT.

29 października 2021 r.  

Telekonferencja z przedstawicielem członka Izby ESA logistika Polska. Omówiono potencjał współpracy firm Sektora TSL na kierunkach Port Gdańsk, Gdynia, Hamburg, Pireus , Koper z członkami Izby.

29 października 2021 r.  

W siedzibie Izby Polska-Azja spotkanie z reprezentantami firm portugalskich i angolskich. Omówienie ofert dostaw z Polski techniki rolniczej, leków weterynaryjnych, części samochodowych , mleka proszku i zbóż .

30 października 2021 r.  

Telekonferencja z Dyrektorem Departamentu Inwestycji i Współpracy Międzynarodowej Izby Przemysłowo-Handlowej Uzbekistanu Olegiem Rijichenko.

 

Nadchodzące wydarzenia

  1. 8 grudnia 2021 r., godz. 14.00,  Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja, Coctail Business Mixer, Warszawa 

Serdecznie zapraszamy na Coctail Business Mixer, który odbędzie się 08.12.2021 r. o godz. 14.00 w Regent Warsaw Hotel.  Spotkanie, organizowane przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą Izbę Przemysłowo-Handlową Polska-Azja  będzie okazją do nawiązania w krótkim czasie nowych kontaktów biznesowych, przedstawienia uczestnikom oferty swojej firmy oraz wymienienia się wizytówkami z potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami, dostawcami, dystrybutorami czy inwestorami. Jest to jedyna w swoim rodzaju formuła networkingowa pozwalająca w miłej atmosferze i doskonałej lokalizacji przy dobrym jedzeniu i piciu, zdobyć wiele kontaktów.

Spotkanie przeznaczone jest dla ok. 100 osób.

Udział w wydarzeniu wymaga uprzedniej rejestracji (maks. 2 osoby z firmy). Koszt uczestnictwa to 200,00 PLN + VAT od osoby dla firm członkowskich izb organizatorów i 250,00 PLN + VAT od osoby dla firm niezrzeszonych.

Rejestracja1 możliwa jest do 20 listopada 2021 poprzez link:  HTTPS://PUIG.SORGA.PL/REKRUTACJA?R=WYDARZENIA_PUIG

Akceptacja udziału Przedstawiciela Firmy przez organizatorów następuje po otrzymaniu płatności dokonanej na podstawie faktury proformy.

Ponadto informujemy, iż w celu zaprezentowania potencjału i oczekiwań poszczególnych uczestników organizatorzy przygotowują w wersji elektronicznej Katalog Uczestników Wydarzenia. Katalog zawierał będzie:

- Nazwę firmy2

- Zdjęcie Przedstawiciela Firmy uczestniczącego w spotkaniu2

- Opis firmy z określeniem branży w której działa (Max 250 znaków)2

- Określenie oczekiwań dot. współpracy biznesowej i preferowanych branż (Max 250 znaków)2

Dokonując rejestracji wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Imię i Nazwisko oraz Nazwa firmy) przez wszystkich organizatorów wydarzenia.

2  Termin przesyłania informacji do 25 listopada 2021

 

  1. 16 listopada 2021 r., PAIH, webinar „Biznes na rynku rosyjskim: formy prowadzenia działalności”, on-line

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zaprasza przedsiębiorców do udziału w serii spotkań, poświęconych tematyce prowadzenia biznesu na rynku rosyjskim.

Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o formach prowadzenia działalności w Rosji. Zwrócimy uwagę jakie korzyści oraz ryzyka niesie ze sobą założenie spółki w Rosji, krok po kroku opiszemy, w jaki sposób przebiega proces rejestracji oraz jak należy do tego procesu się przygotować. W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć zanim zostanie podjęta decyzja o założeniu spółki. Mamy nadzieję, że usystematyzowany przekaz wiedzy ułatwi podjęcie decyzji co do ekspansji biznesowej w kierunku wschodnim, a także rozwieje liczne mity co do biznesu w Rosji, a także pozwoli określić się ze strategią działań.

Podczas webinarium dowiesz się między innymi:

  • w jakich formach prawnych dopuszczalne jest prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji,
  • jak przebiega proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • jakie zagadnienia należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o założeniu spółki.


Szkolenie poprowadzi:

  • Aleksiej Pulik, Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Rosji.


Webinarium odbędzie się 16 listopada o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.


Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.
Liczba miejsc ograniczona.

Webinarium "Biznes na rynku rosyjskim: formy prowadzenia działalności" jest częścią cyklu wydarzeń online dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek rosyjski.

 

  1. 18 listopada 2021 r., PPH EWA-BIS, TUV SUD Polska, VIII Kongres Bezpieczeństwa Żywności, Warszawa

Tegoroczna 8 edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności pod hasłem "Future of Food". W ramach wydarzenia odbędzie się konferencja obejmująca m.in. udział:

– W ciekawych prelekcjach i panelach dyskusyjnych dotyczących najnowszych potrzeb firm w zakresie innowacji w sesjach: certyfikacja, logistyka, opakowania, produkcja pierwotna, nowoczesne technologie
– W prezentacjach produktów, usług i rozwiązań technologicznych ukierunkowanych na rozwój innowacji produktowych

Rejestracja:  https://foodcongress.org/rejestracja/

W ramach wydarzenia odbędą się również III edycja Kongresu Logistycznego CSCMP CEE Supply Chain Conference 2021 oraz I edycja Kongresu Polskiej Produkcji Podstawowej.

 

  1. 18 listopada 2021 r., Production Manager, Konferencja "New Horizons'22", Warszawa

Podczas konferencji odpowiemy na pytania o najnowsze trendy technologiczne i tendencje przywódcze trzeciej dekady XXI w. Zajrzymy za horyzont, w próbie prognozy kierunków rozwoju nowoczesnej produkcji, cyfrowej transformacji oraz czwartej rewolucji przemysłowej i ich bezpośredniego przełożenia na sukces firmy i wartość dla finalnego konsumenta. Jak cyfrowa transformacja wpłynie na przejrzystość i interferencję popytu i podaży oraz czy pozwoli uniknąć turbulencji w przyszłości? Jakie technologie będą dominować w najbliższym czasie jeśli chodzi o wzrost transparentności produkcji? Jak powinny wyglądać zwinne struktury organizacyjne? Czy trwający kryzys doprowadzi do centralizacji władzy w organizacjach? Czym różni się model przywódczy od modelu mentorskiego? Czy praca w rozproszonym środowisku pracy pozostanie z nami na stałe? Co zrobić, aby zwiększyć poziom zaufania – najbardziej deficytowego polskiego produktu ostatnich kilku dekad?

Rejestracja i szczegóły wydarzenia: https://land.production-manager.pl/newhorizons22

 

5. 23-24 listopada 2021 r., PAIH, Międzynarodowe spotkania b2b dla branży spożywczej „Free From Food Amsterdam 2021”

Zapraszamy do udziału w międzynarodowych spotkaniach b2b, które odbędą się w Amsterdamie w dniach 23-24 listopada 2021 r., w ramach targów Free From Functional & Health Ingredients and Free From Expo Packaging 2021.

Udział w wydarzeniu umożliwi polskim przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą podczas webinariów zaplanowanych przez organizatora.

Spotkania przeznaczone są dla przedstawicieli firm i innych podmiotów z branży spożywczej, oferujących w szczególności:

  • żywność bezglutenowa, bez laktozy, bez cukru,
  • żywność z przeznaczaniem dla wegan,
  • żywność funkcjonalna,
  • żywność i odżywki dla sportowców,
  • suplementy diety i witaminy,
  • opakowania wolne od tworzyw sztucznych.

Jak to działa?

  • Uczestnicy określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać w formularzu rejestracyjnym dostępnym on-line;
  • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line na stronie internetowej wydarzenia;
  • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby się spotkać w Amsterdamie;
  • 23-24 listopada 2021 r. odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań.

Udział w spotkaniach b2b jest bezpłatny. Oficjalnym językiem spotkań będzie angielski.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w międzynarodowych spotkaniach prosimy o zapoznanie się z informacjami i warunkami udziału w wydarzeniu oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie wydarzenia.

Więcej informacji na temat targów Free from Functional Food EXPO znajdziecie tutaj.

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Promianowska, e-mail: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl

Więcej o wydarzeniu: https://www.een.org.pl/component/content/article/74931:miedzynarodowe-spotkania-b2b-dla-branzy-spozywczej-free-from-food-amsterdam-2021-23-24-listopada

 

  1. 25 listopada 2021 r., Logistics Manager, Konferencja "Digital Supply Chain. Logistyka Nowej Generacji", on-line

Kolejna edycja konferencji Digital Supply Chain zabierze Was do pasjonującego świata digitalizacji łańcuchów dostaw. Każde przedsiębiorstwo szuka przewag konkurencyjnych na coraz trudniejszym rynku, a pejzaż gospodarczy wymusza na organizacjach ciągłe wdrażanie innowacji. Według wielu praktyków odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku jest odpowiednie wykorzystanie danych oraz nowych technologii. Podczas Digital Supply Chain 2021 dowiecie się, jak zbierać, analizować i konwertować informacje na szybsze, bezpieczniejsze oraz bardziej elastyczne łańcuchy dostaw.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia: https://land.logistics-manager.pl/digital-supply-chain-2021

 

  1. 9 grudnia 2021 r., Transport Manager, Konferencja branży TSL "New Horizons", Gdańsk

Okres przełomu roku to zawsze czas niepewności.

Co przyniesie rok 2022? Jakie nowości i zmiany„ zafunduje” managerom branży transportu, spedycji i logistyki ustawodawca polski i unijny? Jakich zmian prawnych, dotyczących firm transportowych należy oczekiwać w zbliżającym się nowym roku? Co zmieni się w środowisku finansowym, w którym muszą funkcjonować firmy transportowe?

My dostarczamy Ci rzetelne, obiektywne i niezależne informacje oraz wiedzę, a Ty dzięki temu podejmiesz decyzje najkorzystniejsze dla Twojego biznesu.

Sięgnij poza horyzont tego roku. Zerknij w przyszłość i razem z Transport Managerem bądź gotowy na nadchodzące zmiany. Bądź z nami i spójrzmy razem na (i poza) nowe horyzonty 2022 roku.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia: https://land.transport-manager.pl/new-horizons22

 

  1. 23-25 stycznia 2022 r., PARP, Giełda kooperacyjna podczas Wystawy Światowej EXPO Dubaj 2021

Ośrodek  Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się podczas Wystawy Światowej EXPO w Dubaju, w dniach 23-25 stycznia 2022 r.

Wystawy Światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia
na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne
i turystyczne.  EXPO 2021 w Dubaju odbędzie się między 1 października 2021 r. a 31 marca 2022 r. To pierwsza tego typu wystawa w kraju arabskim. Będzie miejscem prezentacji dorobku ponad 200 państw i organizacji międzynarodowych.

Udział w giełdzie kooperacyjnej podczas EXPO  umożliwi nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych z zagranicznymi partnerami,
ale też pozwoli się zapoznać z najnowocześniejszymi trendami
i technologiami
 prezentowanymi na wystawie.

Dla kogo?

Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów oferujących swoje produkty i usługi w następujących sektorach gospodarki:

  • motoryzacja i elektromobilność,
  • biotechnologia i technologie środowiskowe,
  • energetyka odnawialna,
  • zrównoważone budownictwo,
  • przemysł 4.0,
  • ICT

 

Na czym polega giełda?

Uczestnicy w  formularzu rejestracyjnym dostępnym online, uzupełniają wszystkie niezbędne informacje i wskazują swojego lokalnego partnera (PL – Polish Agency for Enterprise Development [PARP]), a następnie określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać;
Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w  katalogu on-line na stronie internetowej giełdy; Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
Po zamknięciu rejestracji (z reguły na kilka dni robocze przed rozpoczęciem wydarzenia) system dokona automatycznego ustalenia agendy spotkań dla każdego z zarejestrowanych uczestników. Każdy z uczestników otrzyma swoją indywidualną agendę drogą mailową przed rozpoczęciem giełdy kooperacyjnej;
W dniach  23-25 stycznia 2022 r., przy ponumerowanych stolikach na terenie Wystawy Światowej EXPO w Dubaju, odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań b2b.

 

Koszty
Koszt udziału w giełdzie kooperacyjnej wynosi  125 euro od osoby.
W tej cenie uczestnicy będą mieli zapewniony udział w spotkaniach b2b i warsztatach tematycznych, możliwość wizyty w Specjalnej Strefie Ekonomicznej i firmach tam działających, a także bilet wejściowy na teren Wystawy Światowej.
Szczegółowa instrukcja rejestracji na wydarzenie znajduje się  tutaj.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się  tutaj.

Dodatkowych informacji udziela:
Sławomir Biedermann, e-mail:  slawomir_biedermann@parp.gov.pl

Szczegóły wydarzenia:  https://www.een.org.pl/component/content/article/72039:gielda-kooperacyjna-podczas-wystawy-swiatowej-expo-dubaj-2021-23-25-stycznia-2022-r
 

  1. 16-18 lutego 2022 r., Targi Kielce, XIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KID'S TIME, Kielce

KIDS’ TIME 2022 – kolejna edycja targów producentów zabawek, wózków i ubranek dla dzieci  już w lutym

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME wyjątkowo odbyła się w terminie wrześniowym. Zgromadziła 131 wystawców, a wśród zwiedzających znaleźli się przedstawiciele branży dziecięcej z 22 krajów. Kolejna edycja wraca do swego tradycyjnego lutowego terminu.

Podczas trzech dni hale wystawiennicze Targów Kielce znów wypełni bogata oferta skierowana do firm działających w sektorze artykułów dla matki i dziecka. Wydarzenie ma charakter B2B i przeznaczone jest wyłącznie dla przedstawicieli branży. Udział w KIDS’ TIME 2022 już teraz zapowiedzieli producenci i dystrybutorzy najważniejszych międzynarodowych marek wózków, fotelików, zabawek, odzieży, mebli, tekstyliów i akcesoriów dla matki i dziecka. Nie zabraknie również kluczowych instytucji i branżowych autorytetów z Polski i zagranicy. Podczas wrześniowej, pandemicznej edycji wydarzenia zaprezentowało się aż 131 firm z 6 krajów: Polski, Słowenii, Hiszpanii, Chin, Czech i Niemiec. KIDS’ TIME 2021 odwiedziło niemal 1700 gości z 22 krajów. - Już wiele lat się wystawiamy na tych targach, bardzo się cieszymy, że możemy to zrobić ponownie po dość długiej przerwie – oceniła wrześniowe targi Anna Gancarek z firmy Doctor Nap. – To jest bardzo potrzebna impreza. Dobrze, że takie targi są. – dodała.

Bogata oferta produktów dla matki i dziecka

Na Targach Kids’ Time mają miejsce premiery rynkowe oraz prezentowane są branżowe nowości i ciekawostki. To tutaj podpisywane są największe kontrakty i umowy. Targi są także doskonałą okazją do spotkań firm z przedstawicielkami blogosfery parentingowej z całej Polski. - Są to największe targi w Polsce tego typu.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców: https://www.targikielce.pl/kids-time/dla-wystawcow/zamowienie-formularza-zgloszeniowego-strona-1

Szczegóły wydarzenia: https://www.targikielce.pl/kids-time

 

  1. 23-24 lutego 2022 r., Targi Kielce, XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX

Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej.

Targi Enex to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branże energetyczną. Są tu najważniejsi producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną.

Dzięki współpracy z ekspertami – przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorczości – Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii nie są tylko platformą nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów.

Targi Enex to miejsce premier dla wielu produktów. Marki decydują się pokazać swoje nowości, prezentując je po raz pierwszy w Polsce właśnie na targach Enex. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że tu spotkają się z najlepszym odbiorem wśród branżowych zwiedzających. Dodatkowo organizatorzy dbają o to, aby goście Targów Kielce nie tylko zapoznali się z ofertami wystawców, ale także wzięli udział w dyskusjach, panelach i konferencjach.

Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branż.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców: https://www.targikielce.pl/enex/dla-wystawcow/zamowienie-formularza-zgloszeniowego-strona-1

Szczegóły wydarzenia: https://www.targikielce.pl/enex/dla-wystawcow/zamowienie-formularza-zgloszeniowego-strona-1

 

  1. 23-24 lutego 2022 r., Targi Kielce, V Międzynarodowe Targi Izolacji 4INSULATION

Targi 4INSULATION to platforma spotkań wytwórców materiałów, producentów rusztowań i konstruktorów budowlanych z architektami, przedstawicielami branży BHP i PPOŻ oraz instalatorami. Podczas zeszłorocznej edycji mogliśmy przekonać się, że wydarzenie jest miejscem prezentacji najnowszych technologii z zakresu izolacji: nowatorskich produktów oraz  innowacyjnych materiałów wykonanych w ekologiczny sposób.

4INSULATION to jedyne w Polsce targi dedykowane branży izolacji. Wydarzenie jest więc najlepszym sposobem nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami polskich, a także  zagranicznych firm, które już dziś potwierdziły swój udział w lutowej edycji. Organizatorzy targów tworzą platformę łączącą producentów i dystrybutorów z potencjalnymi klientami, a atmosfera panująca w kieleckim ośrodku sprzyja podejmowaniu biznesowych decyzji.

Targi 4INSULATION są wydarzeniem coraz mocniej zakorzenionym w branży. Udział w wystawie jest więc dobrym wizerunkowym posunięciem, które daje możliwość prezentacji możliwości firmy na arenie polskiej i międzynarodowej. To także dobra okazja na porównanie oferty z konkurencją, przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z obecnymi i potencjalnymi klientami; przedstawienie portfolio produktowego, a także możliwość zdania pytań o bieżące potrzeby branży.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców: https://www.targikielce.pl/4insulation/dla-wystawcow/zamowienie-formularza-zgloszeniowego-strona-1

Szczegóły wydarzenia: https://www.targikielce.pl/4insulation