List do azjatyckich partnerów sektora E-Games

List do azjatyckich partnerów sektora E-Games.

W imieniu polskich firm sektora E-games i E-sport zapraszamy do współpracy. Polscy przedsiębiorcy licznego sektora E-games i e-sport w UE posiadają potencjał poparty dużym zapleczem wielu uczelni wyspecjalizowanych w kształceniu wysokiej klasy specjalistów oprogramowania i wzornictwa. Potencjał wielokrotnie potwierdzany w olimpiadach i międzynarodowych konkursach oprogramowania, wysokimi lokatami w międzynarodowych rankingach wzornictwa przemysłowego i wydarzeń kultury on-line.

Od kilku lat z coraz większymi sukcesami polski sektor bardzo skutecznie się odnajduje w świecie globalnego e-gamingu. W firmach i obok nich w Polsce zostało zbudowane silne środowisko twórców gier: scenarzystów, pracowników wzornictwa, komputerowych i klasycznych grafików, muzyków, którzy mogą być wykorzystywani we współpracy z firmami z innych krajów przy realizacji wspólnych projektów.  

Obok firm zbudowaliśmy też wielki potencjał środowiska ekspertów, doradców, prawników i ekonomistów. W Izbie Przemysłowo-Handlowej Polska Azja funkcjonuje Sekcja E-Games i E-Sport, której zadaniem jest przyspieszenie skutecznej internacjonalizacji sektora.

Działania w tym zakresie wchodzą w zakres realizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową Projektu Centrum Polska Azja razem z liczną  diasporą azjatycką w Polsce przekształcenia największych w Unii Europejskiej centrów handlowych kapitału azjatyckiego w Azjatyckie Miasto Biznesu – wszechstronnego hubu współpracy Polska, UE- Kraje Azji.

W swoich działach Izba kieruje się przesłaniem: „Razem możemy więcej”  i dlatego zwracamy się z ofertą współpracy. W załączonych materiałach pokazaliśmy potencjał polskiego sektora E-Games, podstawowe informacje o działalności Izby i przykładowe prezentacje dynamicznych firm .