Już za kilkadziesiąt godzin w Centrum Konferencyjnym Radisson Blu Hotel Sopot rozpocznie się XIII edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT. Honorowy Patronat nad wydarzeniem organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa Północ – Wschod (ENEIA) i Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą we współpracy z Izbą Przemyslowo-Handlową Polska-Azja objęła Polska Prezydencja w Radzie Europy, Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak oraz Marszałkowie Województw: Mazowieckiego, Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.
Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to niepowtarzalna okazja do zgłębienia kluczowych trendów oraz wyzwań dla sektora TSL. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Polska prezydencja w Radzie UE – transport w kontekście bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju”. To prestiżowe forum zgromadzi liderów branży, przedstawicieli administracji państwowej oraz ekspertów z Polski i zagranicy, by wspólnie omówić kluczowe kierunki polityki transportowej Unii Europejskiej oraz rolę Polski w ich kształtowaniu.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „Polska prezydencja w Radzie UE – transport w kontekście bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju”, co czyni Forum FRACHT wyjątkową przestrzenią do dyskusji na temat przyszłości europejskiego transportu.
Organizatorzy opublikowali Program wydarzenie, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie
Program ramowy konferencji
Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2025
Polska Prezydencja w Radzie UE – Rola Polski w kształtowaniu unijnej polityki transportowej w kontekście bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju oraz efektywności energetycznej
Termin: 26 – 27 maca 2024 r.
Miejsce: Centrum Konferencyjne Radisson Blue Hotel Sopot
Prowadzenie konferencji: Małgorzata Musińska-Kubis, Global Category Manager, Logistics&Transport, Qemetica S.A.
Dzień pierwszy: 26 marca 2025 r.
Wystąpienie inauguracyjne Jacka Piechoty, Prezesa Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej i Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa Północ-Wschód (ENEIA)
„Wojenna rzeczywistość, globalna niepewność. Świat i Europa w czasie polskiej Prezydencji w Radzie UE” – wystąpienie Janusza Piechocińskiego, Przewodniczącego Rady Programowej Forum. Prezesa Izby Przemysłowo – Handlowej Polska-Azja.
Panel I: „Polska Prezydencja w Radzie UE – Rola Polski w Kształtowaniu Unijnej Polityki Transportowej w Kontekście Bezpieczeństwa, Zrównoważonego Rozwoju i Efektywności Energetycznej”
„Łączymy Europę dla zrównoważonej przyszłości.” Prezentacja METRANS
Panel II: „Znaczenie współpracy między różnymi sektorami (publicznym, prywatnym, samorządowym) dla zwiększenia atrakcyjności i potencjału transportu intermodalnego.”
Panel III: „Transport drogowy towarów w Polsce – koszty, wyzwania i ekologia. Jak dostosować się do zmieniających się realiów?”
Warsztaty szkoleniowe.
„Wykorzystanie platformy audytu innowacji cyfrowych jako narzędzia diagnostycznego w działalności przedsiębiorstwa”.
Warsztaty poprowadzą: prof. dr hab. inż. Piotr Niedzielski z Uniwersytetu Szczecińskiego i mgr. Renata Szanter z Akademii Pomorskiej w Słupsku
Prezentacja: „Przejrzysta logistyka: innowacyjna podstawa partnerstwa i europejskich wartości”
Panel IV: „Łączność i cyfryzacja w procesach logistycznych.”
Gala Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2025 – uroczysta kolacja biznesowa
„Problematyka celno-skarbowa w branży TSL – wyzwania i dobre praktyki”
„Skuteczne pozyskiwanie funduszy z UE na transport intermodalny – doświadczenia, porady i najlepsze praktyki z konkursów CUPT”
Panel V: „Transport kombinowany jako filar dekarbonizacji i odporności europejskiego systemu logistycznego”
Panel VI: „Transport Ponadgabarytowy – Wyzwania, Innowacje i przyszłość branży”
Panel VII: „Co kreuje podaż na rynku łańcucha dostaw? – Perspektywa nabywcy usług transportowo-logistycznych”
To już ostatnie chwile na zarejstrowan ie się wśród uczestników Forum. Zapraszamy na portal: https://forumfracht.eu/
