Wybierz język :

Władze Izby


Janusz Piechociński - Prezes Izby 

Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015

 

Janusz Piechociński, pełnił funkcję Wicepremiera i Ministra Gospodarki w latach 2012 – 2015. Podczas swojej kadencji uczestniczył w spotkaniach na najwyższym szczeblu z przedstawicielami ponad 120 państw, aktywnie promując polską gospodarkę i jej produkty, a także zachęcając do inwestycji w Polsce. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji. Zorganizował i przewodniczył licznym misjom biznesowym, których celem było zacieśnianie kontaktów gospodarczych między Polską a jej partnerami biznesowymi. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Izby Handlowo – Przemysłowej Polska Azja oraz doradza zarządom spółek giełdowych w Polsce.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Kontakt: info@polandasia.com

 

W trakcie pełnienia funkcji Wicepremiera i Ministra Gospodarki uczestniczył w licznych spotkaniach promujących polską gospodarkę.

 

Szczyt Globalny Vibrant Gujarat 2015 - The Global Business Hub 7th Global Summit i towarzyszące mu Polsko-Indyjskie Forum Biznesu. Na zdjęciu: Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych J. Kerry, Premier Indii N. Modi, Premier Bhutanu T. Tobgay, Wicepremier J. Piechociński oraz Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon. W wydarzeniu wzięło udział ponad 10 tys. przedstawicieli biznesu i administracji rządowej z ponad 100 krajów, a krajami partnerskimi były Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Holandia, RPA i Singapur.

źródło: deccanchronicle.com

Wizyta Prezydenta RP oraz Misja Gospodarcza Wicepremiera J. Piechocińskiego do Mongolii i Korei Płd. Udział w Szczycie gospodarczym oraz spotkanie z Prezydentem Korei Płd. panią Park Geun Hie oraz z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Forum Biznesowe Polska-Tajlandia. W spotkaniu wzięła udział premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatra oraz wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Spotkanie z Ministrem Gospodarki Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich Sultanem Bin Saeeda Al Mansouri w ramach misji gospodarczej do Dubaju i Abu Dhabi.

źródło: Paweł Supernak / PAP

Spotkanie z Premierem Japonii Panem Shinzō Abe w ramach misji gospodarczej do Japonii.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

RADA IZBY

 

Hoang Xuan Khang, Przewodniczący sekcji ASEAN
Pełnomocnik Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce, Prezes spółki HXK oraz Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w ASG-PL. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dialogu gospodarczego pomiędzy przedsiębiorcami z Wietnamu i Polski. Posiada bogate doświadczenie doradcze w obszarze strategiczno – finansowym. Pracował m.in. dla Deloitte, Bain & Company oraz Goldman Sachs. Absolwent University College of London oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Jan Jakimowicz, Przewodniczący Sekcji Indyjskiej
Pan Jan Jakimowicz jest kanclerzem Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie. Jest członkiem Rady Izby odpowiedzialnym za rozwój i współpracę międzynarodową w obszarze edukacyjno – gospodarczym. Profesor Jakimowicz jest jednocześnie Przewodniczącym sekcji Indyjskiej i odpowiada za kontakty oraz promowanie działań inwestycyjnych na terenie Indii.
  Wojciech Klepacki, reprezentuje firmę Pronar Narew, jednego z największych graczy specjalizujących się w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych. Odpowiada za handel międzynarodowy – posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu firmy na rynkach wschodnich.
  Wojciech Burdecki, posiada bogate doświadczenie związane z inwestycjami na terenie krajów WNP. Aktualnie zajmuje się inwestycjami na terenie Kazachstanu, specjalizuje się w branży budowlanej.

 

 

SEKCJA CHINY

 

Felix Qi Wang, Przewodniczący Sekcji Chiny
Pan Felix Qi Wang jest Wicedyrektorem Generalnym GD Poland, największego w Europie Środkowo – Wschodniej Centrum Chińskiego, z którym związany jest od 1999 r. Ukończył wydział nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i posiada bogatą wiedzę dotyczącą handlu i rozwoju biznesu zarówno w Polsce, jak i w Chinach.

 

SEKCJA TRANSPORT-LOGISTYKA-SPEDYCJA

 

Jarosław Edward Maćko Przewodniczący, pasjonat branży TSL z która przygodę rozpoczął w 2006 Roku jako przedstawiciel handlowy we francuskiej korporacji. Na drodze swojej kariery piastował stanowiska kierownicze, dyrektorskie oraz zarządcze zarówno u zachodnich operatorów logistycznych jak i w rodzimej firmie spedycyjnej wraz z agencją celną. Jego bogate doświadczenie dotyczące praktycznie każdego ogniwa łańcucha dostaw potwierdza Unijny Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy. Obecnie współwłaściciel i Prezes Zarządu Polish Forwarding Company Sp. z o.o.,– firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie Transportu, Spedycji i Logistyki - członka Izby Polska-Azja, którą rozwija razem z niżej wymienionym przyjacielem Bartoszem. www.pfc24.pl 

Kontakt: j.macko@polandasia.com

Bartosz Filip Samulak, Wiceprzewodniczący, reprezentuje firmę Polish Forwarding Company Sp. z o.o., jedną z najszybciej rozwijających się firm spedycyjnych na polskim rynku. Swoją drogę kariery rozpoczął w 2001, gdzie zrobił pierwszy krok w kierunku dogłębnego poznania branży logistycznej i handlowej. Jako współwłaściciel i Vice-Prezes, wraz ze swoim przyjacielem i partnerem biznesowym, przewodniczy Sekcji Transportu. W operacjach logistycznych realizacja niemożliwego zajmuje mu zwyczajnie chwilę czasu, na cuda każe chwilę czekać, lecz jak się za coś zabiera to łatwo nie opuści – nie zostawi drugiego człowieka samemu sobie. Jego życiową maksymą jest motto >> Razem osiągniemy więcej<< www.pfc24.pl 

Kontakt: b.samulak@polandasia.com

 

SEKCJA ZASOBY LUDZKIE 

 

Marcel Rowiński, reprezentuje firmę Weegree, która od ponad 13 lat zajmuje się outsourcingiem pracowników, rekrutacją oraz consultingiem HR w kilka krajach Europy. Rekrutują i zatrudniają specjalistów z Polski, Ukrainy, Rumunii, Mołdawii oraz kilku krajów Azji. Marcel Rowiński zajmuje się kontaktami z nowymi inwestorami z Europy i Azji oraz utrzymaniem relacji z partnerami firmy.

Kontakt : m.rowinski@polandasia.com